Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.
oferuje niepowtarzalną możliwość spędzenia wolnego czasu w komfortowych bungalowach (160m2), z ktorych każdy posiada własny kryty basen, saunę i kominek.
- kryty basen, 28 metrów kwadratowych i głębokość 1,5 m
- sauna
- duża łazienka
- 2 sypialnie: jedna wyposażona w podwójne łóżko, druga dla 3 osób w tym jedno łóżko piętrowe
- salon z rozkładaną sofę, stół, stolik i kominek
- aneks kuchenny w salonie (z lodowką, kuchenka z piekarnikiem,czajnikiem elek.,automatem do kawy,naczyniami,garnkami itp)
- TV satelitarną
- taras ze stołem i ławkami
- ogród
Leśna Oaza oczarowuje spokojem i bliskoscią natury.
Położona wśród lasów w odleglosci 100m od Jeziora Gowidlinskiego, którego piaszczyste i łagodne brzegi zapraszają do kapieli i uprawiania sportow wodnych.
Również wędkarze zarwóno latem jak i zima mogą złowić smakowitą rybkę na kolacje.
Wokół jeziora istnieje wiele szlaków turystycznych, idealnych do uprawiania joggingu, nordic walking, jazdy na rowerach czy po prostu do spacerów.
Okoliczne lasy słyną z obfitosci jagód, borówek i grzybów co pozwala grzybiarzom zaopatrzyć sie w grzybki już na wigilijny stół.
Sama Oaza oferuje boisko do siatkówki plażowej oraz ścieżke zdrowia , wokół 4ha.posiadlosci, a zimą trasy i górki na biegówki i sanki.
Cała LO okolona jest wałem ziemnym co powoduje, że Państwa pociechy moga spokojnie bawić sie nie tylko na placu zabaw (ze specjalnie przywiezionym piaskiem morskim), ale rownież na całym jej terenie.
W drewnianym domku biesiadnym z murowanym grylem , można upiec kiełbaski, prosiaczka lub dzika. A przy ognisku na zwewnątrz pospiewać, potańczyć, poskakać.
Nawet ułożone czworonogi znajdą u nas dla siebie przytulny zakątek.
W okolicy znajdują się restauracje , bary, dyskoteki i wiele innych atrakcji( loty balonem, jazda konna, plac tenisowy,zjazd narciarski, splyw kajakowy....itp.)
W pobliżu:
Gdańsk
Miasto portowe w Polsce położone nad Morzem Bałtyckim, u ujścia Motławy do Wisły nad Zatoką Gdańską, na Pobrzeżu Gdańskim. Centrum kulturalne, naukowe i gospodarcze oraz węzeł komunikacyjny północnej Polski, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej i prawosławnej diecezji białostocko-gdańskiej.Gdańsk z 460 517 mieszkańcami zajmuje szóste miejsce w Polsce pod względem liczby ludności, a także szóste miejsce pod względem powierzchni – 261,96 km². Ośrodek aglomeracji gdańskiej. Wraz z Gdynią i Sopotem tworzy Trójmiasto – czwarty największy obszar metropolitalny w Polsce.
odległość: 73 km
Łeba
Miasto i gmina w północnej Polsce, w województwie pomorskim, w powiecie lęborskim, położona na Wybrzeżu Słowińskim, nad rzekami Łebą i Chełstem, miejscowość wypoczynkowa z portem morskim i kąpieliskami. Według danych z 31 marca 2011 r. miasto miało 3 903 mieszkańców
odległość: 70 km
Kolegiata w Kartuzach
Kościół klasztorny kartuzów wybudowany w latach 1383-1405; oryginalny dach w kształcie trumny i hełm wieży barokowy z 1731-1733. We wnętrzu cenne wyposażenie XV-XVIII wiek. Gotycki ołtarz 1444, bogate barokowe stalle 1641 i 1677, ściany prezbiterium obite flandryjskim kurdybanem z 1683. Siedziba Kartuskiej Kapituły Kolegiackiej.Kolegiata znajduje się w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Z innych elementów zespołu poklasztornego zachowały się budynki gospodarcze, erem (cela braci zakonnych) oraz refektarz – od 1995 r. siedziba galerii sztuki współczesnej.
odległość: 35 km
Zamek w Bytowie
W 1390 roku Krzyżacy zaczęli budować w Bytowie murowany zamek na wzniesieniu w południowo-wschodniej części miasta. Właściwe prace budowlane przeprowadzono jednak w latach 1398-1406 pod kierunkiem Mikołaja Fellensteina. Zamek wzniesiono na planie prostokąta o wymiarach 49x70 m. z kamieni eratycznych i cegły. W narożach powstały 3 okrągłe i jedna kwadratowa wieża. Przy skrzydle północno-zachodnim postawiono trzypiętrowy, podpiwniczony dom mieszkalny. W budynku tym znajdowały się najważniejsze pomieszczenia, takie jak refektarz, kaplica i mieszkanie prokuratora. Na najwyższej kondygnacji mieściły się magazyny.
odległość: 33 km
Jaskinie w Mirachowie
Wieś kaszubska w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Kartuzy na Pojezierzu Kaszubskim. Wieś graniczy z kompleksem Lasów Mirachowskich i znajduje się na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Mirachowo jest siedzibą sołectwa, w którego skład wchodzi także miejscowość Strysza Buda (88 mieszkańców). W okolicach Mirachowa znajdują się rezerwaty przyrody Staniszewskie Zdroje, Kurze Grzędy, Jezioro Lubogoszcz, Leśne Oczko i Staniszewskie Błoto. Przebiega tędy również turystyczny Szlak Kaszubski.
odległość: 30 km
Wdzydze
Jest to miejscowość turystyczna na Kaszubach, położona nad jeziorem Gołuń, siedziba najstarszego w Polsce skansenu - Kaszubskiego Parku Etnograficznego - założonego w 1906 przez nauczyciela miejscowej szkoły Izydora Gulgowskiego i jego żonę Teodorę. Zgromadzono w nim obiekty ludowe z XVII-XIX wieku, w tym kompletne wyposażenie kilku budynków. W skansenie znajduje się między innymi XVII-wieczny kościółek przeniesiony ze Swornegaci, chata z Piechowic oraz wiatrak holenderski.
Wiele
Pierwszy zapis nazwy Wiele pochodzi z 1352, z przywileju nadania wsi Górki Wangeriszowi z Cisewia. Miejsce urodzin kaszubskich działaczy: Hieronima Derdowskiego oraz Tomasza i Wincentego Rogalów. Miejscowość wypoczynkowa na Pomorzu Gdańskim. Dwa jeziora: Wielewskie i Ciepłe rozdzielone szerokim pasem ziemi. We wsi neobarokowy kościół z 1906 pod wezwaniem św. Mikołaja, zbudowany na miejscu dawnego, XVII-wiecznego. Na wzgórzach otaczających jezioro Wielewskie znajduje się Kalwaria Wielewska, drugi taki obiekt na Pomorzu Gdańskim obok Kalwarii Wejherowskiej, założona w latach 1915-1927. Nad jeziorem Wielewskim znajdują się ośrodki wypoczynkowe Stoczni Północnej i Elmoru. W Wielu znajduje się także lokalny zakład przeróbki drewna. We wsi odbywają się również Turnieje Gawędziarzy Ludowych Kaszub i Kociewia. Od 2004 rokrocznie latem Wiele jest jedną ze scen Międzynarodowego Festiwalu Folkloru.
odległość: 54 km
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach
Muzeum Kaszubskie im. Franciszka Tredera w Kartuzach to muzeum w Kartuzach zajmujące się gromadzeniem eksponatów związanych z Kaszubami i zamieszkującą je grupą etniczną. Placówka ta jest wpisana do Państwowego Rejestru Muzeów. Starania o utworzenie tego muzeum podejmowane były już przed wojną, jednak jej wybuch uniemożliwił to. Głównym inicjatorem był Franciszek Treder. W wyniku jego starań 1 maja 1947 roku dokonano uroczystego otwarcia. Znaczne zasługi w organizacji tej placówki położyło również Towarzystwo Miłośników Muzeum Kaszubskiego im. dr Aleksandra Majkowskiego w Kartuzach. 1 stycznia 1950 roku doszło do likwidacji Towarzystwa i jednoczesnego upaństwowienia muzeum. 15 kwietnia 1986 willa i budynek gospodarczy Muzeum zostały wpisane do rejestru zabytków, w rejestrze woj. pomorskiego są one pod nr 961.
odległość: 35 km
Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie
Oddział zamiejscowy Muzeum Narodowego w Gdańsku, znajdujący się w Będominie na Kaszubach. Muzeum ulokowano w dworze szlacheckim, należącym w latach 1741 - 1783 do rodziny Wybickich. Tam urodził się Józef Wybicki, twórca Mazurka Dąbrowskiego, hymnu państwowego Polski.
odległość: 43 km
Muzeum Ceramiki Kaszubskiej
Powstałe w roku 1993 z inicjatywy Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Chmielnie przy warsztacie wytwórczym rodziny Neclów nad jeziorem Białym. Otwarcie muzeum nastąpiło 23 czerwca zbiegło się z 70. rocznicą wizyty Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego w warsztacie Franciszka Necla w roku 1923. Znajdują się tu eksponaty ceramiki pochodzące z ostatnich 300. lat, bogato zdobione charakterystycznym wzornictwem rodu Neclów, jak i oryginalne sprzęty w warsztatach rzemieślniczych (możliwość obserwacji garncarza przy pracy) z piecem do wypalania ceramiki w piwnicy. Przy muzeum istnieje mały sklepik firmowy umożliwiający dokonanie zakupu oryginalnych pamiątek ceramiki kaszubskiej.
odległość: 34 km
Wieżyca
najwyższe wzgórze pasma morenowych Wzgórz Szymbarskich o wysokości 328,7 m n.p.m.[1], położone w woj. pomorskim, w powiecie kartuskim, w gminie Stężyca. Wierzchołek jest porośnięty lasem bukowym. Na szczycie wzgórza usadowiono platformę widokową – Kaszubska Wieża Widokowa im. Jana Pawła II. Najwyższe wzniesienie polskich pojezierzy oraz całego Niżu Polskiego (pomijając sztucznie usypaną Górę Kamieńską o wysokości 386 m n.p.m.). Przez szczyt prowadzi turystyczny Szlak Wzgórz Szymbarskich. Wybitność Wieżycy względem obszaru na zachód od Bydgoszczy wynosi 272 m[2]. Na Wieżycy znajduje się stok narciarski i wyciąg. W bezpośrednim sąsiedztwie Wieżycy przebiega ostatni odcinek Drogi Kaszubskiej. Ok. 1,5 km na południowy zachód leży wieś Szymbark, a 1,3 km na wschód wieś Rybaki. Szczyt Wieżycy wraz z wybranymi stokami jest od 1962 roku objęty rezerwatem krajobrazowym "Szczyt Wieżyca" o powierzchni 33,6 ha. Ochronie podlega głównie buczyna kwaśna.
odległość: 39 km
Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Dawny Skansen Parowozownia Kościerzyna – znajduje się w Kościerzynie przy ulicy Towarowej, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Parowozownia zaprzestała działalności operacyjnej z dniem 1 stycznia 1991, kiedy to straciła samodzielność i stała się częścią lokomotywowni w Gdyni. Otwarcie skansenu nastąpiło w listopadzie 1992. W dniu 24 lipca 2009 spółka PKP Cargo przekazała placówkę muzealną Muzeum Ziemi Kościerskiej, jako oddział pod nazwą Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie. Skansen odwiedzany jest przez ponad 30 tysięcy osób rocznie.
odległość: 34 km
Groty Mechowskie
jaskinia we wsi Mechowo (gmina Puck, powiat pucki, województwo pomorskie) w obrębie Wysoczyzny Żarnowieckiej, wytworzona w osadach fluwioglacjalnych zlodowacenia bałtyckiego. Duża osobliwość geologiczna w skali Niżu Środkowoeuropejskiego, chroniona od 1955 roku jako pomnik przyrody nieożywionej. Po drugiej wojnie światowej udostępniona dla ruchu turystycznego – przebiega obok niej szlak turystyczny. Oświetlenie elektryczne.
odległość: 91 km
Zamek Kiszewski
Istnieją zapiski z 1269 roku potwierdzające istnienie na tym terenie drewnianego grodu warownego książąt pomorskich właśnie z X wieku, gdyż ziemie te leżały na terenie Pomorza gdańskiego, a więc podlegały książętom pomorskim. Natomiast znane nam wydarzenia dotyczące zamku pojawiają się dopiero w 1281 roku, kiedy to książę pomorski Mściwój II darowuje Kiszewę wraz z okolicznymi ziemiami wojewodzie kaliskiemu Mikołajowi Jankowicowi (w innych źródłach nazwany też Przedpełkowic).
odległość: 57 km.