Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Huashan Teahouse

      Huashan Teahouse jest położona na wysokości 2.160 m n.p.m. na jednym z pięciu wierzchołków góry Hua Shan koło miasta Huayin, 120 km na wschód od miasta Xi'an. Góra jest jedną z pięciu wielkich gór taoizmu w Chinach. Ze względu na strome i niebezpieczne szlaki była miejscem odosobnienia dla buddyjskich i taoistycznych pustelników. Na szczycie góry znajdowała się świątynia, gdzie mnisi znaleźli doskonałe miejsce do duchowych kontaktów z Bogiem.
 
     Rdzenni mieszkańcy praktykowali ascezę. Ich codzienna medytacja była propagowana poprzez picie herbaty. I tak na przestrzeni lat, świątynia zamieniła się w herbaciarnię. Aby napić się tej herbaty trzeba dokonać nie lada wyczynu. Można już teraz wjechać wygodnie kolejką linową, ale dla prawdziwych pielgrzymów i turystów jest inna droga. Jest to szlak poprowadzony w pionowych skałach, nad przerażającymi przepaściami. Ścieżki są wąskie z podestami drewnianymi, lub wykutymi w skałach występami, w które wkładamy stopy, ustawiając się twarzą do skalnych ścian. Atrakcji dodaje fakt wymijania się na takich karkołomnych ścieżkach. Dla wygody turystów zainstalowano łańcuchy, aby można było w ogóle czegoś się złapać. 
 
    Kiedy już dojdziemy na górę tymi szlakami i nic nam się nie stanie, dojdziemy do najbardziej stromych schodów wykutych w skale, jakie można sobie w ogóle wyobrazić. Dopiero wtedy kierujemy kroki do herbaciarni. Zapewniam, że herbata będzie bardzo smakowała. A tak właściwie to bardzo dobrze, że jest to herbaciarnia, a nie na przykład pijalnia piwa.
 
    Dla osób o mocnych nerwach prezentujemy fotografie obrazujące skalę tych wyczynów.
 
Z.W.
Ładuję stronę