Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Speculo vitae 3

     To już 3 notatka na temat Speculo Vitae, czyli Lustrze Życia po artykułach z 4 września i 8 grudnia 2015r. Postanowiłem przybliżyć pomysł, któy przedstawia się następująco:

     Każdy z nas chce pozostawić po sobie ślad w historii. Co osiągnął, czego dokonał i jak wpłynął na bieg życia planety w czasie swojego życia.

     Taka możliwość istnieje. Właśnie powstała ona i nazywa się „Lustro Życia”, po łacinie „Speculo Vitae”.

     Możemy swoje życie i życie naszych bliskich, którzy już odeszli, opisać wraz ze zdjęciami, filmami i zamieścić  w systemie Speculo Vitae.

     Mamy trzy warianty tego zapisu:

Wariant I

     Dotyczy osób, które odeszły wcześniej, nazwany jako „mówiące nagrobki”.

     Umieszczamy w systemie opis życia zmarłej osoby. Wszystko, co chcielibyśmy, aby było zapamiętane wraz ze zdjęciami i filmami. Pamiętajmy jednak, że opis będzie dostępny dla publicznej wiadomości.

     Dostęp do wiadomości o zmarłym może być dwojaki. Poprzez wejście do systemu przez internet, oraz na cmentarzu, przez QR Code, który będzie umieszczony na pomniku.

Wariant II

     Opis życia zmarłej osoby wraz ze zdjęciami i filmami, może być rozszerzony i zawierający przemyślenia, czy nawet tzw. wrażliwe dane. Materiał ten będzie umieszczony na nośniku pamięci, pozwalającym na zachowanie zapisu przez co najmniej 1.000 lat i umieszczony w kapsule, która złożona zostanie wraz z ciałem lub prochami zmarłego w grobie.

     Te same dane zostaną umieszczone na serwerach i przechowywane bez możliwości dostępu. Po 100 latach udostępnione zostaną dla historyków w celu poznania historii świata na podstawie życia poszczególnych osób, widzianych wydarzeń ich oczami i przeżywanych ich zmysłami.

Wariant III

    Zawierający obie możliwości zapisu.

 

     Speculo Vitae jest nowym wynalazkiem i innowacyjnym przedsięwzięciem, który w najbliższej przyszłości będzie zwyczajną normą. Dodatkową zaletą jest tworzenie drzewa genealogicznego z dokładnymi życiorysami swoich przodków.

     Wszelkie prawa wynikające z treści tej ulotki są zastrzeżone!

     Ewentualne propozycje współpracy proszę kierować na adres biuro@eskapada.pl

Z.W.

 

 

Ładuję stronę