Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Zhangjiajie

     Zhangjiajie National Forest Park znajduje się w Chinach, w prowincji Hunan. Jest tylko częścią rezerwatu Wulingyuan o łącznej powierzchni 397,5 km². Częścią, ale jakże malowniczą. Trudno znaleźć coś podobnego na świecie.

     Znajdują się tam niezwykłe formacje skalne w postaci wysokich kolumn. Najwyższe posiadają ponad 1.000 metrów wysokości. Powstały poprzez wietrzenie i erozję przez wiele tysiącleci. Jest on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

     James Cameron umieścił tam niektóre sceny do swojego filmu Avatar. Chińczycy wykorzystali ten fakt i przemianowali nazwę największej kolumny skalnej o wysokości 1.080 metrów na Avatar Hallelujah Mountain. Postawili na szczytach kilku z nich wizerunki postaci z tego bajkowego filmu.

     Jak tam się dostać? Przecież to niemożliwe, aby wspinać się tak wysoko? Znajduje się tam kolejka linowa, z której można wykonać fantastyczne zdjęcia i winda, którą co prawda nie jedziemy do samego nieba, ale na pewno w tym kierunku. Jest ona jedną z najwyższych na świecie.

     Chiny nie przestają zadziwiać swoim pięknem, a Zhangjiajie National Forest Park walnie się do tego przyczynia.

Z.W.
 

Ładuję stronę