Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Wyspa Świętego Tomasza

     Wyspa Świętego Tomasza jest największą z wyspiarskiego państwa, Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Leży w Zatoce Gwinejskiej na Oceanie Atlantyckim, 250 kilometrów od wybrzeży Afryki. Ma powierzchnię 859 km², a zamieszkuje ją 133,6 tys. osób, czyli około 96% ludności całego kraju.

     Gdybyśmy chcieli udać się tam na wypoczynek, musimy zrobić to na własną rękę. Wyspa nie jest jeszcze odkryta dla zorganizowanej turystyki pobytowej. Ceny na miejscu nie przerażają, no może oprócz niektórych hoteli. Największym kłopotem cenowym i nie tylko, jest kwestia dotarcia na wyspę. Najwygodniejsze są przeloty z Lizbony, ale może się okazać, że koszt biletu przewyższa koszt czternastodniowego pobytu. 

     Najpiękniejsze plaże i hotele znajdują się na niewielkiej wyspie Ilheu das Rolas, odległej od Wyspy Świętego Tomasza jedynie 2 kilometry. Jako ciekawostkę można dodać, że przechodzi przez nią równik. Można więc jednocześnie stanąć na obu półkulach Ziemi: północnej i południowej, co czynią wszyscy przyjeżdżający tam turyści.

     Poniżej załączamy zdjęcia tej pięknej wyspy.

Z.W.

    

Ładuję stronę