Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Wrota Bogów

     To tajemnicze miejsce leży w Peru, w pobliżu jeziora Titicaca, ok. 35 kilometrów od miasta Puno. Nigdy nie było tam żadnych budynków, ani ruin, chociaż skalne formacje są do nich podobne. Puerta de Hayu Marca, bo tak nazywa się ten tajemniczy obiekt od dawna był czczony przez miejscowych Indian jako Miasto Bogów.

     W skale wycięto dawno temu coś. jakby olbrzymią bramę. Ma wymiary 7 x 7 metrów. Tylko ta "brama" prowadzi donikąd, ponieważ jest to lita skała. Poniżej, w tej niby bramie wykuto również ślepe drzwi. Legenda mówi, że prowadzą one do kraju bogów.

     Aby drzwi otworzyły się, należy dodatkowo posiadać złoty dysk, który powoduje otwarcie bramy do innych, ponadczasowych wymiarów. Takie sytuacje zdarzały się już i wówczas w skale otwierał się tunel, który po wejściu w niego podróżnika zamykał się na powrót i znów tworzył litą skałę. Indianie wierzą, że kiedyś znowu brama otworzy się, a bogowie powrócą przez nią do naszego świata.

     Niektórzy turyści, ci o bogatej wyobraźni, nawet bez użycia złotego dysku mają wizję otwierającego się tunelu, słupów ognia, świecących gwiazd i rytmicznej, gwiezdnej muzyki. Natomiast ci, którzy nie wierzą w te wizje, widzą tylko skałę. Litą skałę, bez najmniejszej szczeliny.

     Jak jest naprawdę? Pojedźmy i sami doświadczmy tej przygody. Przecież to tak niedaleko od jeziora Titicaca. A co, jak portal się otworzy, nawet bez użycia złotego dysku i wchłonie nas skała na wieki wieków?

Z.W.

Ładuję stronę