Urloplandia

Twoje źródło informacji o najciekawszych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Wiadomość Arecibo

    

Niektórzy z nas, a tak właściwie to chyba olbrzymia większość uważa, że nie jesteśmy sami w kosmosie. Mamy już takie możliwości, żeby na różne sposoby móc o swoim istnieniu na planecie Ziemia poinformować ewentualnych Obcych. Wysyłamy w kosmos sondy z wiadomościami o nas, lub po prostu nadajemy wiadomości radiowe.

     W dniu 16 listopada 1974 roku taka wiadomość radiowa wysłana została za pomocą największego ziemskiego radioteleskopu w Arecibo na Portoryko. Skierowana była do obcych cywilizacji zamieszkujących kulistą gromadę gwiazd M 13 w gwiazdozbiorze Herkulesa. Wiadomość zawierała zakodowane w kodzie dwójkowym informacje o strukturze kwasu DNA, wyglądzie człowieka, liczbie ludzi na Ziemi, miejscu Ziemi w Układzie Słonecznym oraz samym radioteleskopie w Arecibo.

     Prawidłowo odczytana wiadomość zawiera 73 wiersze po 23 znaki (zera i jedynki). Kolejne wiersze opisują:

    1. Liczby od 1 do 10 w zapisie dwójkowym.
    2. Liczby atomowe podstawowych pierwiastków z których zbudowane są związki organiczne: wodór, węgiel, azot, tlen i fosfor.
    3. Składniki kwasu DNA (cztery nukleotydy po dwie pary zasad: adenina, tymina, cytozyna i guanina oraz cukier deoksyryboza i reszty fosforanowe tworzące DNA)
    4. Prosty schemat podwójnej spirali DNA (Ilość nukleotydów w DNA oraz podwójna helisa DNA)
    5. Średnie wymiary człowieka; Postać człowieka; Liczba ludzi na Ziemi (liczba 4.292.853.750 mieszkańców naszej planety w listopadzie 1974 roku)
    6. Schemat Układu Słonecznego (z wyróżnioną Ziemią)
    7. Schemat czaszy radioteleskopu w Arecibo oraz średnica teleskopu (305 metrów).

     Wiadomość poszła w kosmos i jak zwykle pozostawała bez odpowiedzi. Aż przyszedł rok 2001. Wtedy na polu tuż przy angielskim radioteleskopie w miejscowości Chilbolton w Hampshire odkryto tajemniczy krąg w zbożu. Rankiem 15 sierpnia w zbożu odkryto coś, co wydawało się gmatwaniną porozrzucanych bez jakiegokolwiek sensu kęp zboża. Dopiero wieczorem, kiedy cienie stały się dłuższe odkryto, że jest to wizerunek olbrzymiej głowy Obcego, którą doskonale widać dopiero z powietrza. Jest stworzona techniką sitodruku, takiej, którą wykorzystujemy do druku na papierze.

    Trzy dni później oprócz tego piktogramu pojawił się nowy, nie spotykany dotąd nigdzie. Po bliższej analizie widać, że rządki zboża spłaszczone, bądź stojące tworzą informację w systemie binarnym, podobnym do tej, którą sami wysłaliśmy w kosmos w 1974 roku. Czy dostaliśmy w ten sposób odpowiedź od Obcych?

     Z odczytu kodu wynika, że piszący poinformowali nas w ten sam sposób, jak my opisaliśmy na samych. Kod liczbowy jest u nich taki sam jak u nas. Dominującym pierwiastkiem organicznym u nich jest nie węgiel, a krzem. Posiadają humanoidalną sylwetkę z dużą głową w proporcji do swojego ciała, a wzrost 1,20 metra. Zamieszkują 3, 4 i 5 planetę w swoim systemie słonecznym, a liczba ich populacji to 21,3 mld.

     Następnego roku o tej samej porze, w odległości 20 minut jazdy samochodem od pierwszego, koło miejscowości Winchester, pojawił się nowy piktogram. Jest to twarz Obcego z umieszczonym piktogramem, tym razem kolistym. Odczytano zawarty w nim zapis, który w przetłumaczeniu na język polski brzmi:

     "Strzeżcie się dawców fałszywych podarunków i ich złamanych obietnic. Dużo bólu, ale wciąż czas. Istnieje tam dobro. Sprzeciwiamy się oszustwom. Zamknięcie kanału."

     Czy jest to prawdziwe przesłanie i odpowiedź Obcych? Jeśli nie, to ktoś, kto to wymyślił jest mistrzem prowokacji, oraz niezłym artystą i rzemieślnikiem. Do tego umie dochować tajemnicy. Każdy niech na ten temat wyrobi sobie swoje zdanie. My uważamy, że rzecz jest tajemnicza i interesująca. A gdyby tak kiedyś...........to pamiętajcie! Byliśmy tymi, którzy uwierzyli.

Z.W.


 

radioteleskop Arecibo
radioteleskop Arecibo
przetworzona wiadomość Arecibo do Kosmitów
piktogram twarzy Obcego w Chilbolton
piktogramy w zbożu koło radioteleskopu w Chilbolton
piktogram w zbożu koło radioteleskopu w Chilbolton
porównanie naszej wiadomości z Arecibo z piktogramu w Chilbolton
twarz Obcego z piktogramem kołowym w Crabwood koło Winchesteru
twarz Obcego z piktogramem kołowym w Crabwood koło Winchesteru
Ładuję stronę