Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Welsh Corgi

    Nie wiem, czy zauważyliście, że zdjęcia poniżej są jakby rozciągnięte. To wszystko przez te sympatyczne pieski, które nie mieszczą się w normalnym kadrze. Welsh Corgi to psy pasterskie i zaganiające, ale posiadające typ jamnikowaty.  

    Rasa ta posiada dwie odmiany: Welsh Corgi Cardigan i Welsh Corgi Pembroke. Na Wyspy Brytyjskie, a w szczególności do Walii trafiły prawdopodobnie razem z Wikingami. Nawet jego nazwa pochodzi (też prawdopodobnie) od walijskiego słowa: corrci, co oznacza karłowatego psa. Pieski są tak sympatyczne, że w historii były pupilami monarchów, na przykład: Ryszarda Lwie Serce.

     W Polsce psy te są coraz częściej spotykane, lecz nie zapędza się ich do pilnowania stad baranów, tylko do towarzystwa, do wspólnych zabaw i spacerów. Są one bardzo tolerancyjne wobec dzieci, pojętne i czujne.

     Pisząc ten artykuł doszedłem do przekonania, że jeśli kiedykolwiek będę miał takiego psiego przyjaciela to może nim zostać właśnie Welsh Corgi. Czy są one rzeczywiście tak ujmujące? Zobaczmy zdjęcia.

Z.W.

uśmiechnij się! zdjęcie do paszportu
Ładuję stronę