Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Wakacje w Lake Louise

      Lake Louise jest miejscowością w Parku Narodowym Banff,  w Górach Skalistych w kanadyjskiej prowincjii Alberta. W centrum położone jest piękne jezioro Louise i spływający do niego lodowiec Victoria. Po przeciwnej stronie jeziora usytuowany jest neoklasycystyczny budynek hotelu Chateau Lake Louise, który zbudowano w 1893 roku przez kampanię należącą do Kanadyjskiej Kolei Pacyficznej.

     Hotel posiada 400 nowoczesnych pokoi z pięknymi widokami na jezioro i okoliczne góry. Miejsce położenia hotelu jest wyjątkowe, ale turyści przyjeżdżają głównie w lecie dla pięknych, górskich wycieczek, a zimą na narty.

     Znajduje się tutaj 134 tras narciarskich na czterech zboczach górskich. 12 tych tras to trasy łatwe, 25 średnio-łatwych, 54 trudnych, a 43 bardzo trudnych. Przez cały rok czynna jest kolej gondolowa, którą turyści wyjeżdżają na szczyt Merlin Ridge, aby podziwiać panoramy na miejscowe szczyty i lodowce i zapierające dech w piersiach jezioro Louise

     Inne rozrywki zimowe to też wyścigi psich zaprzęgów, narciarstwo biegowe i łyżwiarstwo

     Po wysiłku fizycznym dobrze jest wrócić do ciepłego, hotelowego pokoju i odpocząć w saunie, na basenie, lub w restauracji przy smacznej kolacji. Hotel The Fairmont Chateau Lake Louise czeka na ciebie. Jak pięknie jest położony i jak wygląda obejrzymy sobie na poniższych fotografiach.

Z.W.

Ładuję stronę