Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

W Pieninach

     Przyjeżdżajcie w Pieniny! Są one jednym z najpiękniejszych i urozmaiconych pasm górskich w Polsce. Szlaki turystyczne należą do najbardziej widokowych, spływ tratwami Dunajcem niezwykle emocjonujący.

     Dwa przełomy Dunajca dzielą Pieniny na trzy części: Pieniny Spiskie, Pieniny Środkowe i Małe Pieniny. Dodatkowo po stronie słowackiej znajduje się należąca do Pienin, Grupa Golicy.

     Na turystów czeka wiele atrakcji. Największą, na skalę europejską jest spływ tratwami Przełomem Dunajca. Interesujące są ruiny zamku w Czorsztynie i stojący po drugiej stronie Zalewu Czorsztyńskiego, zamek w Niedzicy. Między nimi kursują statki białej floty. Jest też pięć rezerwatów przyrody: Wysokie Skałki, Wąwóz Homole, Biała Woda, Przełom Białki pod Krempachami i Zaskalskie-Bodnarówka. Bogata infrastruktura turystyczna zaprasza turystów o różnych zainteresowaniach i oczekiwaniach. Czekają na nich znakomite hotele, jak i agroturystyka oraz schroniska turystyczne: PTTK Orlica, PTTK Trzy Korony i pod Durbaszką.

     Jak piękne są Pieniny zobaczcie na poniższych zdjęciach. Pooglądajcie sobie, potem pakujcie plecaki i przyjeżdżajcie. Nie pożałujecie!

Z.W.

Ładuję stronę