Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

W jedności siła

    Proszę o potraktowanie tego artykułu w kategorii ciekawostki a nie w kategorii politycznej. Niemniej wszystkie uroczystości w Korei Północnej mają charakter wybitnie polityczny. Podobnie (ale oczywiście nie w takiej skali) było w Polsce w latach powojennych. Totalitarny system władzy w Korei Północnej stworzył kult jednostki. Obywatele żyjący pod wpływem chronicznego strachu, wytworzyli odruch obronny w ułudzie miłości do swojego władcy i jednocześnie prześladowcy. Czy są to prawdziwe uczucia? Śmiem wątpić, chociaż wyglądają one na przekonowujące. 

     Mimo panującej biedy organizowane są uroczystości mające na celu pokazanie uwielbienia dla panującego systemu i dla swojego władcy. Gorzej, że najwięcej środków przeznacza się na zbrojenia i na wojsko, w którym na zasadzie pospolitego ruszenia, oprócz wojska zawodowego służą wszyscy obywatele; mężczyźni i kobiety. 

     Dla podniesienia znaczenia i rangi prowadzonej polityki, oprócz pompatycznych wieców i pochodów ku czci, organizowane są parady wojskowe. Wygląda to kolorowo, ale jest to bardzo groźne i niebezpieczne, gdy kraj totalitarny "pręży muskuły".

     Na zdjęciach poniżej przedstawiamy te operetkowe wojskowe pochody i groźne korowody.

Z.W.

 

fruwające dziewczyny
Ładuję stronę