Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Tour de France

     Dzisiaj rusza największy kolarski wyścig świata - Tour de France, zwany też La Grande Boucle, czyli Wielką Pętlą. Należy do trzech największych wyścigów kolarskich. Oprócz niego są to: Giro d’Italia i Vuelta a España. Ale miano największego należy jednak do Tour de France.

     Organizowany jest od 1903 roku z przerwami na 2 wojny światowe. W tym roku jest to jego 102 edycja. Marzeniem każdego kolarza jest wzięcie chociaż raz udziału w tym wyścigu. Ze względu na długą tradycję, prestiż, skalę trudności i siłę medialną jest dla biorących w nim zawodników częstokroć ważniejszy niż igrzyska olimpijskie i mistrzostwa świata.

     Zwycięzca tego trzytygodniowego wyścigu jest najwszechstronniejszym i najsilniejszym kolarzem, a do tego znakomitym strategiem i taktykiem, potrafiącym umiejętnie rozłożyć siły. Jednocześnie musi mieć do współpracy silną drużynę, która pomoże mu osiągnąć sukces.

     Poniżej zamieszczamy zdjęcia wyścigów z różnych lat i trzymamy kciuki za piękno kolarstwa i za uczestniczących w nim polskich zawodników. Do zobaczenia na mecie w Paryżu!

Z.W.

Ładuję stronę