Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Temple des Pythons

Ouidah jest miastem położonym w Afryce

Na terytorium Beninu, nad Zatoką Gwinejską. To 90.000 miasto znajduje się tylko 40 kilometrów od stolicy Beninu -Cotonou. Samo też jest stolicą. Tylko nie administracyjną, ale stolicą kultu voodoo.

Oprócz kilku ciekawych miejsc, w Ouidah znajduje się Temple des Python s, czyli świątynia pytonów. Nie jest to miejsce dla osób bojących się węży. W świątyni mieszkają na stałe 32 pytony. Nie wszystkie są akurat w tym miejscu, bo są wypożyczane mieszkańcom do wyłapywania myszy i innych drobnych gryzoni. Potem same przypełzają z powrotem.

Odwiedziny, na które turyści chętnie przychodzą, polegają głównie na bezpośrednim kontakcie z tymi dusicielami. Zakładają je sobie na głowy, tułów, szyję i inne części ciała. Niektórzy, ufni w łagodność tych stworzeń pozwalają, by oplatały swoimi cielskami nawet małe dzieci.

Kulminacją odwiedzin, odpowiednio opłaconych są fotografie. Podobnie jak z misiami na Krupówkach, pojedynczo i grupkami, każdy turysta w różnych pozach je sobie wykonuje. Różnica jest tylko taka, że misie u nas są sztuczne, a pytony prawdziwe. To rzeczywiście cud jakiś, że nie było tam jeszcze groźnego wypadku (prawdę mówiąc, nie słyszałem o takowym).

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze świątyni pytonów i szczęśliwych turystów, pozujących z tymi dusicielami w charakterze wisiorków na swoich szyjach.

Z.W.

Ładuję stronę