Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Tajemnicze obrazy

      Nasz mózg jest bardzo skomplikowaną strukturą. Jest biologicznym megakomputerem sterującym wszystkimi funkcjami naszego ciała. Ale cóż, jest "tylko" megakomputerem i tak, jak każdy komputer działa pod wpływem wprowadzanych danych. Dane te wprowadzane są do niego za pomocą naszych odczuć i doświadczeń uzyskanych przez nasze zmysły. Właśnie zmysłyinstrumentami sterującymi całą naszą istotą, przy pomocy mózgu - naszego osobistego komputera.

     Jednym ze zmysłów człowieka jest wzrok. Za pomocą wzroku wprowadzamy do mózgu dane jako pewne schematy. Dane te zostają zapisane i odtwarzane w miarę potrzeby. Dzięki temu, że są to tylko schematy, to ten nasz mądry mózg (czy nawet jakiś tam supermegamądry mózg, jaki by nie był) odczytuje i "widzi" obrazy zapamiętane jako schematy

     Dlatego też możemy ten nasz biologiczny komputer oszukać. W zależności od sposobu odczytywania danych z naszego mózgu, mogą docierać do naszej świadomości różne wersje odtwarzania tych samych danych.

     Wykorzystując  tę niedoskonałość mózgu związanych ze zmysłem wzroku, niektórzy artyści postanowili stworzyć obrazy, w których możemy po dokładnym wpatrywaniu się w nie, w zależności od spojrzenia odczytać różne zawarte tam tematy.

     Spróbujmy popatrzeć na poniższe tajemnicze obrazy i dostrzec w każdym z nich dwie różne treści.

Z.W.

Ładuję stronę