Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Szklana podłoga

Świat się zmienia. Pomimo wielu narzekań, musimy przyznać, że jesteśmy coraz zamożniejsi, mamy coraz bardziej wysublimowane potrzeby. Weźmy na przykład nasze domy. Minęły czasy, kiedy służyły nam one li tylko jako schronienie przed zimnem, deszczem i śniegiem. Minęły czasy, kiedy posiadanie takiego mieszkania było samo w sobie luksusem. Dzisiejsze domy są urządzane i meblowane tak, abyśmy dobrze się w nich czuli. Aby było nowocześnie, stosuje się nowe technologie i materiały.

Jednym z takich materiałów jest szkło.

I to nie tylko szyby są szklane, a nawet ściany i podłogi. Szczególnie interesujące są szklane podłogi. Te nowe rozwiązania nieraz szokują. Podłoga ze szkła daje niesamowite możliwości. Można na przykład umieścić szklaną podłogę w sypialni położonej nad zbiornikiem wodnym, w którym pływają kolorowe ryby.

Aby wzmóc adrenalinę, można szklane podłogi umiejscowić nad przepaściami, a w domach, nad przepastnymi konstrukcjami. Jedno z poniższych zdjęć pokazuje toaletę ze szklaną podłogą, pod którą znajduje się głęboki na wiele pięter stary szyb, jak głęboka studnia. Aby podkreślić jej głębokość, jest ona dodatkowo oświetlona. Wasz wybór: skorzystać z tej toalety, czy nie skorzystać. Z jednej strony obawa, że polecimy w dół, ale z drugiej strony ryzyko jest chyba większe.

Może kiedyś wybudujecie sobie taki dom ze szklaną podłogą, ale na razie, oglądnijcie poniższe zdjęcia.

Z.W.

Ładuję stronę