Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Strzykwy, nazywane ogórkami morskimi

Strzykwy, nazywane ogórkami morskimi

    Strzykwy, zwane również z powodu wyglądu ogórkami morskimi są zwierzętami zaliczanymi do szkarłupni i żyjącymi na dnie mórz. Gromada obejmuje około 1.300 gatunków strzykw. Żywią się głównie mułem wraz z osiadłą na nim materią organiczną, a zasiedlają około 70% powierzchni planety. Posiadają długie, miękkie ciało i otwór gębowy otoczony czułkami. Poruszają się po dnie i przyczepiają do podłoża za pomocą nóżek ambulakralnych, skomplikowanego systemu układu wodnego, występującego w ciele szkarłupni.

     W razie zagrożenia wystrzykują (stąd nazwa strzykwy) przez odbyt swoje wewnętrzne organy pokryte lepką trucizną. Nie szkodzi to im zupełnie, ponieważ szybko się regenerują.

     Najnowsze badania wykazują, że wyciąg ze strzykw zabija komórki rakowe. Zabija to mało powiedziane! Likwiduje je w przypadku raka piersi i raka wątroby w 95%. W przypadku raka płuc w 88%, a czerniaka w 90%. Dodatkowo przeciwdziała komórkom nowotworowym trzustki, prostaty, okrężnicy, skóry, oraz pomaga w leczeniu białaczki i glejaka. 

     Właściwości tego wyciągu są jeszcze dalej idące. Hamuje zdolność nowotworów do tworzenia nowych naczyń krwionośnych służących następnie do ich rozwoju i zatrzymuje przerzuty nowotworowe.

     Czy będzie to nowe, skuteczne lekarstwo na raka? Zadecyduje najbliższa przyszłość.

Z.W.

Ładuję stronę