Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Sossusvlei

     Sossusvlei to najwyższe i najpiękniejsze wydmy na świecie. Znajdują się w Parku Narodowym Namib-Naukluft w Namibii.  Nie dość, że są najwyższe, to jeszcze w dodatku najbardziej kolorowe. Są czerwone, różowe, żółte, co nie zależy tylko od składu chemicznego piasku, ale również od kąta padania promieni słonecznych. Jest to wymarzone miejsce dla fotografów, ponieważ kolorowe wydmy posiadają też cienie, które wyraźnie oddzielają i kontrastują kolory.

     Na wydmy najlepiej wspiąć się jeszcze przed wschodem słońca (na szczęście wschody nie są tu zbyt wcześnie rano). Nie chodzi tylko o piękne kolory wschodzącego słońca, ale również o temperaturę, ponieważ w okresie namibijskiego lata (od połowy września do końca maja) w godzinach: 11 - 16 z powodu wysokich temperatur nie tylko powietrza, ale również piasku, wspinaczka jest praktycznie niemożliwa.

     Wspinaczka, a nie wejście. Na najwyższą wydmę, Big Daddy, czy Big Mama trzeba wspinać się co najmniej 45 minut. Do tego trzeba wziąć ze sobą dużo wody i wysokie buty, bo w lecie piasek powoduje poparzenia skóry.

     Za to widoki z góry są oszałamiające, co możemy dostrzec na poniższych zdjęciach.

Z.W.

Ładuję stronę