Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Sky Walk Dolni Morava

     Nasi południowi sąsiedzi - Czesi nie przestają nas zadziwiać. Ku naszej radości, oczywiście. W dniu 5 grudnia 2015 roku niedaleko Czarnej Góry i Śnieżnika, na stokach góry Slamnik postawiono 55 metrową wieżę. Wieża stoi w doskonałym miejscu widokowym. A nie jest to zwykła, taka sobie budowla, jakich wiele. Oj nie.

     Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, jeżdżących na wózkach. Skonstruowano dla nich (dla rodziców z wózkami, ale oczywiście też dla wszystkich innych turystów) specjalną, wygodną trasę, którą można dojść na szczyt wieży. Z powrotem możemy zjechać sobie specjalną, przeszkloną zjeżdżalnią o długości 101 metrów.

     Inne atrakcje wieży to "gniazda" z sieci i tunele pomiędzy poszczególnymi piętrami. Całość jest pięknie wkomponowana w okoliczne góry i jest unikatem nie tylko w Europie, ale również w skali światowej.

    Architektem tego niecodziennego obiektu jest dziekan Wydziału Sztuki i Architektury Politechniki w Libercu, Zdeněk Franek. Poniższe zdjęcia przedstawiają wieżę, którą już odwiedziło wielu turystów.

Z.W.

część zdjęć pochodzi z serwisu http://www.dezeen.com/ i nickt.pl Przemysław Woźnica

Ładuję stronę