Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Shangri La Barr

     Oman w odróżnieniu od innych krajów islamskich jest bardzo przyjazny dla swoich zagranicznych gości. Oprócz dochodów z ropy naftowej w gospodarce kraju znaczącą gałęzią przychodów jest turystyka. Sułtanat ma przecież wszystko, co jest niezbędne do wypoczynku. A jest to ciepły klimat, piękne, piaszczyste plaże i zawsze ciepłe morze. Do tego zbudowano również sieć luksusowych hoteli.

     Wizytówką wszystkich hoteli może być oddalony zaledwie 15 minut jazdy samochodem od stolicy kraju - Muskatu, luksusowy Shangri La Barr Al Jissah Resort & Spa. Cały ośrodek składa się z trzech hoteli. Pierwszy z nich to Al Waha, który jest największy i ma 262 pokoje. Na jego terenie znajduje się kilka basenów i tworzy tak jakby oazę obsadzoną palmami daktylowymi, a dojazd do niego prowadzi przez wydrążony w skałach tunel. Drugim hotelem jest Al Bandar. Luksusowy, pięciogwiazdkowy obiekt składa się z wielu budynków o różnej wysokości, a zbudowanych w stylu starego miasta, Muskatu. Posiada 7 lokali gastronomicznych i 11 sal konferencyjnych, sali balowej i sali bankietowej na 700 osób. Najbardziej ekskluzywny, o najwyższym poziomie usług w Omanie jest Al Husn. Jest inspirowany architekturą arabskich pałaców królewskich, z wystrojem autentycznych omańskich dzieł sztuki.

     Gdybyście nie mieli czasu, aby udać się tam właśnie na wypoczynek, popatrzcie na fotografie, na których przedstawiono te hotele. Może się kiedyś skusicie?

Z.W.

    

Ładuję stronę