Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Sami w dzikim lesie

     Wyobraźmy sobie, że jesteśmy sami w dzikim lesie, daleko od cywilizacji. Nie ma żadnych dróg, ba, nie ma nawet żadnych ścieżek. Nie wiemy, gdzie się znajdujemy. Wokoło tylko las i las, z góry przebijają promienie słoneczne, ale przecież słońce kiedyś zajdzie. Co zrobimy sami w lesie?

     My, przyzwyczajeni do cywilizacji, suchych, wygodnych mieszkań z wc i natryskiem z ciepłą wodą, z widokiem na park, blisko przystanku tramwajowego, lub metra, sklepów z różnorodnymi towarami, knajpek, pijalni piwa, teatrów czy klubów, telewizji, internetu i telefonów komórkowych, na pewno byśmy się zagubili. Ale pomyślmy, nasi przodkowie sprzed wielu lat tak żyli i funkcjonowali. Mało tego, musieli zdobywać pożywienie i odzienie, walczyć z dzikimi zwierzętami o przetrwanie. I nie martwili się wcale, gdzie jest kierunek północny, aby dojść do domu, czy nie zaatakuje nas dzikie zwierzę. A może się martwili? Tego nie wiemy. W każdym razie cywilizacja to sprawiła, że teraz żyje nam się wygodnie. A jak zabraknie prądu? Co zrobimy?

     Popatrzmy na zdjęcia dżungli i dzikiego lasu. Chociaż wirtualnie wróćmy do natury. I wyobraźmy sobie: co zrobilibyśmy, gdybyśmy zabłądzili i znaleźli się sami w dzikim lesie?

Z.W.

Ładuję stronę