Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Puerto Vallarta

     Puerto Vallarta to miejscowość z bajki. Meksykańskie kąpielisko, zapraszające do wypoczynku i morskich kąpieli. Jako znany kurort zaistniało po premierze filmu "Noc iguany"  z 1964 roku z Richardem Burtonem, Avą Gardner i Deborah Kerr. Film był tam realizowany, a Richard Burton wraz z towarzyszącą mu wówczas Liz Taylor nawet kupili w nim dom.

     Nazwa miasta nie ma jednak nic wspólnego z wypoczynkiem. Pochodzi od nazwiska Ignacio Vallarta, bojownika i towarzysza walk Benito Juáreza.

    Położenie miasta przy subtropikalnej plaży i wzgórzach porośniętych zieloną dżunglą, spowodowało przyciągnięcie inwestycji turystycznych. Powstały hotele, różne restauracje, puby i kluby nocne, położone głównie wzdłuż nadmorskiego deptaku Maleċon. Miasto jest jednym z najczęstszych celów pobytów turystycznych w Ameryce Łacińskiej.

     Teraz, po powrocie z (lub raczej przed wyjazdem do) naszej, polskiej Ustki, Kołobrzegu czy Helu, zapraszamy do rzucenia okiem na zdjęcia z meksykańskiego Puerto Vallarta. Może następnym razem wyskoczymy tam na wakacje?

Z.W.

 

Ładuję stronę