Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Potato Chip Rock

     Aż się nie chce wierzyć, co natura jest w stanie stworzyć. W Kalifornii, około 40 kilometrów od miasta San Diego znajduje się oryginalna skała. Niedaleko szczytu Mount Woodson, z jego wierzchołka wystaje długa i cienka skała, rzeczywiście wyglądająca jak ziemniaczany chips.

     Ostatnio, dzięki mediom społecznościowym stała się ona bardzo modna i znana. Każdy chce zrobić sobie na niej zdjęcie. Jednak najpierw trzeba pokonać górską trasę, która jest o tyle trudna, że prowadzi cały czas w słońcu. Nie ma nigdzie możliwości zakupienia wody, więc trzeba zabrać ją ze sobą. Na miejscu należy odstać w kolejce, aby zrobić sobie zdjęcie. Przecież głównie po to się tam przyszło.

     Zdjęcia naprawdę są imponujące. Cieniutka skała, wystająca nad przepaścią, na której stoi nieraz wielu ludzi. Niektórzy podskakują na niej, nie zważając na ryzyko jej przełamania. No cóż, na razie jeszcze skała nie pęka.

     Popatrzmy sobie na zdjęcia tego niezwykłego skalnego chipsa wraz z wesołą ferajną na jego szczycie. Jeśli kiedykolwiek będziecie w Kalifornii, możecie tam również wspiąć się, aby zrobić sobie podobne zdjęcie na wieczną rzeczy pamiątkę.

Z.W.

Ładuję stronę