Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Pas Dołów

     Są na świecie niezwykłe miejsca, posiadające niewyjaśnione historie z nimi związane. Na pewno takim miejscem jest Band of Holes na równinie zwanej Cajamarquilla koło miasta Pisco w Peru. Miejsce to położone jest z dala od szlaków turystycznych, na wyżynnym, pagórkowatym, odkrytym terenie. Jest to pas o szerokości ok. 20 metrów z płytko wykopanymi dołami, położonymi regularnie koło siebie. Pas ten ciągnie się na długości ok. 3 kilometrów, a dołów jest ponad 9.600.

     Nie wiadomo jaka cywilizacja i kiedy wykopała te doły. Wiadomo tylko, że do tej pracy potrzebny był duży wysiłek i wiele dziesięcioleci. Do czego mogły służyć? Są różne teorie. Niektóre mówią, że były tam składowane i przechowywane zbiory, albo że są to groby. Jedna i druga teoria jest nie do przyjęcia. Jeżeli to były groby, to dlaczego raptem wszystkie były rozkopane? Dodatkowo, nie znaleziono w nich zupełnie niczego, nawet jednego włoska, czy paznokcia.

     Jest też oczywiście wersja, że wykopane one były dla kosmitów, lub pod kierunkiem kosmitów. Może i wy będziecie mieli swoje teorie? Jak dla mnie, to kopanie tylu dołów w skale jest zupełnie bez sensu, no ale może wykonawcom przyświecały inne cele?

     Zdjęcia poniższe robione są z samolotu i z ziemi, ale te z ziemi nie oddają w pełni ich potęgi.

Z.W.

Ładuję stronę