Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Panenský Týnec

      Panenský Týnec leży 50 kilometrów na północny zachód od Pragi. Jest tłumnie odwiedzany ze względu na kościół klasztorny. To właśnie on przyciąga liczne rzesze turystów, ale również miłośników psychotroniki i medycyny alternatywnej, artystów, zakochanych i młode pary, które tutaj właśnie postanowiły połączyć swoje losy.

     Współczesna historia tego miejsca zaczęła się w roku 1316, kiedy to rozpoczęto budowę gotyckiej katedry pod wezwaniem Matki Bożej. Niestety, w 1382 roku budowę strawił pożar, w wyniku czego nie została ona nigdy ukończona. Pomimo pozostawienia katedry w postaci wiecznej ruiny jej wartość artystyczna sprawia, że jest ona jednym z najpiękniejszych zabytków w Czechach. Monumentalne ruiny posiadają ponad 20 metrów wysokości. Długość świątyni wynosi 21 metrów, a szerokość 9 metrów. W latach 1526 - 1564 wewnątrz ruin znajdował się cmentarz osady.

     Zdaniem psychotroników katedra wybudowana została w tzw. miejscu mocy. Znany czeski psychotronik i pisarz Stanislav Brázda zmierzył tę energię i ustalił, że jest to najsilniejsza energia uzdrawiająca numer 8. Wpływa ona pozytywnie na układ nerwowy, leczy nerwice i stany po udarze mózgu, ale najważniejsze, że wprawia wszystkich w doskonały humor.

     Możemy to sprawdzić osobiście, ponieważ Panenský Týnec leży zaledwia 150 kilometrów od naszych granic. Zapraszamy.

Z.W.

Ładuję stronę