Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Odzala-Kokoua

     Są w Afryce dwa państwa o nazwie Kongo. Jedno z nich to Demokratyczna Republika Konga ( dawne Kongo Belgijskie) i Kongo, które jest mniejsze, była kolonia francuska. Jednak oba państwa nie były celem zmasowanych wycieczek turystycznych. Przyczyną tego na pewno były wojny, które dotknęły głównie większego sąsiada.

     Ostatnio na terenie Konga, w Parku Narodowym Odzala-Kokoua wybudowano ośrodki turystyczne, które przyciągają miłośników safari. Park słynie z tego, że posiada liczne siedliska goryli nizinnych, szympansów i słoni. Został założony w 1935 roku, w czasie kiedy jeszcze rządzili Francuzi. Rozciąga się na przestrzeni 13.546 km². Szacuje się, że zamieszkuje tam 114 gatunków ssaków (w tym 16 gatunków naczelnych) i 444 gatunków ptaków. Możemy je wszystkie podglądać, jak żyją w naturze, również dzięki przewodnikom i tropicielom zwierząt z plemienia Pigmejów B’Aka.

     Załączamy bardzo sympatyczne zdjęcia zwierząt z Parku Narodowego Odzala-Kokoua, oraz zdjęcia z widokiem tamtejszych ośrodków turystycznych.

Z.W.

    

położenie parku na mapie
Ładuję stronę