Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Oczy kota

      Oczy kota mają podobną budowę jak oczy człowieka. Jednak funkcja, jaką spełniają jest inna. Koty widzą doskonale na bliższe odległości, dalsze już go nie interesują, więc obrazy drugiego planu są nieco rozmazane. Nie widzą też tylu kolorów, co człowiek. Ich widzenie jest bardziej szare. Natomiast w nocy widzą znacznie lepiej niż my. Nawet wąska wiązka światła powoduje, że koty doskonale sobie radzą w nocy. Wystarczy im 1/6 dawki światła człowieka. Dlatego też ich oczy świecą w nocy.

     Czy koty potrafią hipnotyzować swoim wzrokiem? W pewnym sensie na pewno tak. Ich oczy budzą strach, respekt z jednej strony, ale również i zachwyt. Wpatrując się intensywnie w kocie oczy doznajemy uczucia dziwnego niepokoju. Szczególnie, kiedy koty zmieniają ich kształt, z wąskich szparek, po okrągłe latarnie. Potrafią zahipnotyzować i uwieść człowieka.

     Doskonale to kocie zachowanie wykorzystują niektóre panie, naśladując odpowiednim makijażem kocie oczy, odpowiednio je mrużąc starają się uwieść nas, mężczyzn, podobnie jak koty uwodzą nas wszystkich.

Z.W.

    

Ładuję stronę