Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Ocicat

      Chcecie mieć przyjaciela w domu? Sprawcie sobie kota. Najlepiej, kiedy będzie to ocicat. To prawdziwy hrabia wśród kotów! Kot nie byle jaki! Rasa oficjalnie została zarejestrowana w 1986 roku, a powstała z krzyżówki kotów syjamskich, abisyńskich i amerykańskich krótkowłosych. Ta ciekawa rasa kota odziedziczyła po przodkach syjamskich smukłą sylwetkę, po abisyńskich pręgi, a piękne barwy i dziedziczną srebrzystość po kotach amerykańskich srebrnowłosych.

     Na pierwszy rzut oka wydaje się, że są to koty dzikie. Sprawiają takie wrażenie, ale nic bardziej błędnego. Koty te są bardzo towarzyskie i nie lubią samotności. Pomimo tego, że łączą w sobie cechy psie i kocie (np. pięknie aportują i chodzą na smyczy lub przy nodze) są czułe i delikatne. Cechuje je to, że są ciekawe świata i radosne, spragnione ruchu i zabawy, oraz bezwarunkowo przywiązane do swoich właścicieli.

     Czują się pełnoprawnymi członkami rodziny i często swoim mruczeniem opowiadają swoje kocie historie. Są karne i możemy nauczyć je zasad obowiązujących w domu. Ze względu na krótką sierść nie alergizują i są łatwe w utrzymaniu.

     Poniżej zamieszczamy zdjęcia ocicatów. Może kiedyś zawitają też do waszych domów?

Z.W.

różne maści ocicatów
Ładuję stronę