Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Obrazy Fernando Botero

      W jednej z wcześniejszych ciekawostek zamieściliśmy artykuł na temat rzeźb tego znakomitego artysty. Dzisiaj przedstawimy jego twórczość jako malarza. Wiele jego prac osiąga bardzo wysokie ceny, a obrazy są ozdobą renomowanych muzeów i sal wystawowych na całym świecie. Jedna z jego prac na temat obrazu "Opłakiwanie zmarłego Chrystusa" włoskiego malarza Andrei Mantegni, była wystawiana  w Palazzo Dukale w Mantui w tej samej sali co "Mona Lisa" Leonardo da Vinci.

     Fernando Botero maluje obrazy w stylu sztuki naiwnej z elementami  renesansowymi, barokowymi, ludycznymi. Bardzo często w tematach swych obrazów nawiązuje do znanych dzieł takich mistrzów jak np: Leonardo da Vinci, Van Gogh, czy Velázquez, lecz przedstawia je w swoim nieco naiwnym stylu, co sprawia, że stają się one parodią swoich pierwowzorów. Mimo tego jego płótna osiągają wartości liczone w milionach dolarów.

    Poniżej możemy zapoznać się z jego twórczością jako malarza. Nawet sparodiowane obrazy wielkich mistrzów są niezwykle podobne do swoich oryginałów. Czyż nie?

Z.W.

Ładuję stronę