Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Nieznany Czad

     Czad, to afrykańskie państwo, leżące na południowy wschód od Sahary jest jednym z najbiedniejszych państw.   Niewielu turystów podąża w ten rejon świata. Szacuje się, że jest ich około 1.000 rocznie.

     Czad posiada jednak coś, co przyciąga prawdziwych globtroterów i poszukiwaczy przygód. Są to piękne pustynie i zerodowane już masywy górskie. Obszary, do których ciężko dotrzeć, a podstawowym środkiem komunikacji są wielbłądy. Ze stolicy państwa - Ndjameny trzeba tam jechać trzy dni jeepami po gruntowych drogach, nocując w namiotach. I to jest właśnie ta sól turystyki. Noclegi na pustynym biwaku, wśród dzikich zwierząt, woda tylko z bukłaków, które sami sobie przywieźliśmy, pył, gorąco, a w nocy chłód. W ten tylko sposób poznajemy prawdziwą Afrykę.

     Prawdziwą perłą Czadu jest Masyw Ennedi. Mityczne miejsce na całej Saharze, marzenie każdego podróżnika. To tutaj właśnie zerodowane skały przybierają fantastyczne kształty, a karawany wielbłądów znajdują schronienie przed palącym słońcem pustyni.

     Zapraszamy do galerii zdjęć, które ukazują tajemnicze piękno tego wydawałoby się tak surowego świata.

Z.W.

Czad na mapie Afryki
Ładuję stronę