Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Niebo

     Co to jest niebo? Nazwa ta ma parę znaczeń.

     Niebo jest to część kosmosu (z atmosferą, lub bez niej) widziana z dowolnego obiektu astronomicznego. Niebo widziane z Ziemi najczęściej ma kolor intensywnie niebieski (stąd nazwa). Kolor ten spowodowany jest rozproszeniem światła słonecznego w atmosferze. W nocy kolor nieba jest czarny. W zależności od kąta padania promieni słonecznych niebo zmienia swoje kolory. Niebo widziane z planet nie posiadających atmosfery jest czarne. Gwiazdy widziane stamtąd są wyraźne nawet w okolicach słońca. Niebo na Marsie jest różowe, na Uranie i Neptunie, gdzie atmosfera zawiera duże ilości metanu - zielone. Kiedy ciśnienie atmosferyczne na danej planecie jest wysokie, niebo widziane z niej jest białe.

     Inne znaczenie nazwy niebo; niebo jako pojęcie astronomiczne, jest inną nazwą sfery niebieskiej. Po niebie, czyli po umownym sklepieniu poruszają się Słońce, Księżyc i gwiazdy.

     Również Niebo, czyli raj jest dla wielu z nas tą krainą szczęśliwości, gdzie po trudach żywota trafiają nasze dusze. Trzeba tylko sobie na to Niebo zasłużyć, wiodąc uczciwe i cnotliwe życie. No cóż, dla wielu z nas kryterium to jest nie do spełnienia. Mam jednak nadzieję, że większość z nas tam jednak trafi. Co będziemy tam robić? Każdy z nas będzie robił to, co najbardziej lubi. I to jest to!

Z.W.

niebiańskie schody
już jesteśmy w Niebie
Ładuję stronę