Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Mud Men

      Mud Men, tak są nazywani. Jest to plemię zamieszkujące wioskę Asaro w Papui Nowej Gwinei. Od pokoleń stosowali osobliwą formę walki z innymi plemionami. Wojownicy zamieszkujący wyspę byli bardzo dzielni i nie bali się przeciwników. Niektóre walki były tak krwawe, że niejednokrotnie kończyły się śmiercią wielu z nich. Bali się oni tylko jednego. To była bojaźń przed duchami. Najwaleczniejsi wojownicy, którzy nie bali się ran odniesionych w walce, ani nawet własnej śmierci, w popłochu zmykali przed duchami.

     Takie zachowanie swoich przeciwników wykorzystali w interesujący sposób plemieńcy, nazywani teraz Mud Men. Całe ciało pokrywali błotem, zaś na głowę wkładali duże maski i przy ataku robili dużo hałasu, udając duchy. Przeciwnicy uciekali w panice, a Mud Men zyskali miano niezwyciężonych.

     Tak się zastanawiam, co mogło przerażać w wyglądzie Mud Men. Maski są raczej wesołe, a postaci wojowników w nich występujących bardziej komiczne niż straszne. Zresztą sami zobaczcie na poniższych zdjęciach. Mud Men chętnie prezentują swój strój dla turystów za drobne "parę dolarów".

Z.W. 

     

Ładuję stronę