Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Monkey Forest Ubud

     Będąc na wczasach na modnej indonezyjskiej wyspie Bali, po opalaniu ciała na brązowo na skwarnym słońcu i kąpieli w lazurowych, ciepłych wodach warto poświęcić nieco czasu na zwiedzenie tego i owego. Wokół wszak świat wygląda nieco inaczej niż w naszej pięknej Polsce. Pojedźmy sobie zatem do lasu tropikalnego pełnego małp.

     Monkey Forest znajduje się w miejscowości Ubud, a zamieszkuje go ponad 600 makaków. Są to bardzo bezpośrednie i śmiałe małpy. No cóż, są przecież u siebie, a turyści są u nich tylko gośćmi żądnymi wrażeń. Na co dzień przecież nie mamy do czynienia z małpami i to takimi, które swobodnie biegają sobie po ulicy.

     Makaki zamieszkujące Sacred Monkey Forest Sanktuarium Padangtegal witają nas już od wejścia. Mają nadzieję na smaczne kąski. Biegają zwinnie (jak to małpy) pomiędzy budynkami świątyń, rzeźbami smoków z Komodo, posągami małp i drzewami. Należy uważać, ponieważ chwila nieuwagi może spowodować, że jakaś małpa pozbawi nas nie tylko smakołyków, czy picia, ale również potrzebnych rzeczy. Potem należy zapomnieć, aby odzyskać to z powrotem. Przecież nie wejdziemy za małpą na drzewo, a jeśli już ją dopadniemy, możemy zostać przez nią poturbowani, a nawet pogryzieni. Małpki małe i duże są na tyle poufałe, że nawet bez powodu mogą wejść nam na kark, traktując nas jak swoich współziomków. Strażnicy, którzy pilnują tam porządku odganiają nachalniejsze małpy, jednak zawsze trzeba pamiętać, aby mieć wszystkie kieszenie zapięte (te od plecaka szczególnie) i pochowane mieć drobniejsze przedmioty.

     Takie bezpośrednie spotkanie z małpami to fajna przygoda. Zapraszamy więc do odwiedzenia tego interesującego miejsca, a nasze wspomnienia z wakacji będą jeszcze bardziej niepospolite.

Z.W.

Ładuję stronę