Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Minorka

     Minorka to druga co wielkości wyspa archipelagu Balearów na Morzu Śródziemnym. My, turyści znamy ją przede wszystkim jako wyspę na którą jeździmy na urlopy. Posiada wszystko, co jest potrzebne turyście, aby odpocząć, opalić się, zabawić i zwiedzić. 

     Chociaż jej wybrzeża są skaliste, jednak posiada również piaszczyste plaże, zachęcające do plażowania i kąpieli. Wody okalające wyspę są krystalicznie czyste, a nurkując w nich pływamy z kolorowymi rybami.

     Zwolennicy wina nie bądą narzekać na jego brak. Wino to ulubiony trunek mieszkańców wyspy i raczej to czerwone niż białe. Również smakosze ginu będą zadowoleni. Destylarnia tego trunku pracuje pełną parą już od XVIII wieku, aby sprostać zapotrzebowaniu mieszkańców i wypoczywających turystów.

     Charakterystyczny napój alkoholowy, sporządzony z wina i miejscowej lemoniady, zwany pomadą jest typowy dla Majorki i tylko tam dostępny.

     Czytający mogą odnieść wrażenie, że cały pobyt na Majorce to tylko picie alkoholu i nurkowanie, ale to tylko złudne odczucie spowodowane gustem piszącego. Dla turystów wybudowano wiele luksusowych hoteli i całą infrastrukturę turystyczną.

     Możemy tutaj  też zwiedzić miejsca, w których znajdowały się osiedla z epoki brązu z pozostałymi kamiennymi monumentami. Talayoty - to stożkowate wieże o wysokości 5 - 10 metrów. Nie wiadomo dokładnie do jakich służyły celów; czy to były wieże obserwacyjne, a może służyły jako miejsca pochówku? Towarzyszą im również taule - budowle w kształcie litery T, o wysokości ponad 4 metrów. Czy to były ołtarze? Najlepiej zachowane budowle prawdopodobnie służące jako kostnice to navety. Ich kamienne konstrukcje budowane były na wzór odwróconych stępką do góry łodzi.            Widzimy więc, że na wyspie każdy znajdzie coś dla siebie: wczasowicze, pływacy, nurkowie, miłośnicy dobrej zabawy i mocniejszych trunków, turyści bardziej wytrawni i miłośnicy historii. Zapraszamy wszystkich do odwiedzin.

Z.W.

    

Ładuję stronę