Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Mehendi

     Mehendi jest hinduską sztuką ozdabiania henną rąk i nóg panny młodej i jest obowiązkowym elementem ceremonii przedślubnej w Indiach. Dzisiaj mehendi jest również popularną ozdobą i to nie tylko w Indiach, ale również w krajach zachodnich.

     Henna jest wyrabiana z rośliny o nazwie lawsonia. Rośnie ona w południowo-środkowej Azji, w Japonii, na Filipinach, w Australii, w Afryce i na Madagaskarze. Z liści i pędów rośliny wytwarza się proszek, który po ugotowaniu w wodzie staje się henną. Teraz kupujemy hennę, przygotowaną wraz z wonnymi olejkami i innymi odżywczymi składnikami, gotową od razu do nakładania na skórę.

     Wzory, które układamy na skórze zabarwiają ją na okres kilku dni. Kolor i jego trwałość zależy od wielu czynników. Jest to: rodzaj henny, jej intensywność, rodzaj skóry czy temperatura. Henna jest całkowicie bezpieczna, nie uczula i nie podrażnia. Działa jako filtr słoneczny, więc podczas intensywnego opalania, wzory na skórze pozostają na dłużej.

     Poniżej przedstawiamy zdjęcia z przykładami wzorów malowanych na dłoniach. Możemy to uczynić samemu, lub najlepiej zlecić malowanie w wyspecjalizowanych zakładach, które uczynią to w sposób fachowy i estetyczny.

Z.W.

Ładuję stronę