Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Malawi

      Malawi, niewielkie państwo afrykańskie zwane jest ciepłym sercem Afryki. Dlaczego tak jest nazywane? Trochę dlatego, że panuje tam ciepła, słoneczna pogoda, a trochę dlatego, że ludność jest tam bardzo życzliwa i witająca przyjezdnych całym sercem.

     Kraj ten leży nad Jeziorem Malawi (dawniej Niasa), które dla tego małego kraju jest prawdziwym morzem. Jest ono niestety krajem śródlądowym, a graniczy z Tanzanią, Mozambikiem i Zambią. 90% ludności mieszka na terenach wiejskich. Kraj jest jednym z najsłabiej rozwiniętych państw świata, co nie przeszkodziło, aby w latach 80 ubiegłego wieku wesprzeć swoich sąsiadów, cierpiących na klęskę suszy nadwyżką produkcji kukurydzy - podstawowego produktu żywnościowego.

      Nielicznym turystom odwiedzającym Malawi nie grozi żadne niebezpieczeństwo, nie odnotowuje się napadów z bronią w ręku, nawet kieszonkowcy są bardzo nieliczni. Jak widać bieda nie zawsze wpływa na wzrost przestępczości. 

     Niestety, zarobki nie są wysokie, średni zarobek roczny na jednego mieszkańca wynosi 200 dolarów. Dlatego żyje się tutaj bardzo skromnie, mieszkańcy nie dojadają, a długość życia, na którą wpływa również epidemia AIDS wynosi zaledwie 38 lat.

     Poniżej zamieszczamy zdjęcia charakterystyczne dla Malawi. Zobaczmy jak żyją jego mieszkańcy, jak są mili i sympatyczni.

Z.W.

Malawi na mapie Afryki
Ładuję stronę