Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Mafia

      Najbezpieczniejsza wyspa na całym Oceanie Indyjskim. Podczas gdy Zanzibar i Pemba są najbardziej znanymi i odwiedzanymi wyspami Tanzanii, Mafia pozostaje w ich cieniu. Nie znaczy, że jest mniej od nich atrakcyjna. Wręcz odwrotnie. Mafia oferuje wypoczynek osobom, które lubią kontakt z  naturą

     Archipelag jest oddalony od wybrzeży Afryki, a konkretniej od delty rzeki Rufidżi w środkowej Tanzanii o 21 kilometrów. Ma 50 km długości i 15 kilometrów szerokości. Otoczony jest rafą koralową, pośród której tętni życie morskie. Znajduje się tam 50 rodzajów koralowców, odnotowano ponad 460 gatunków ryb i 5 różnych gatunków żółwi. Jest więc gdzie ponurkować i popstrykać fajne, podwodne fotki.

     W centrum wyspy, gdzie znajduje się prawdopodobnie pozostałość po starej lagunie żyją małe hipoptamy. Jest wiele lasów tropikalnych, a nad nimi górują dostojne baobaby.

     Wyspę opanowały latające lisy, czyli największe nietoperze żywiące się owocami, w dzień wiszące na konarach drzew. W odróżnieniu od innych nietoperzy nie posiadają one zmysłu echolokacji, mają jednak świetny wzrok i słuch. Ponadto są bardzo sympatyczne.

     Warto więc odwiedzić Mafię, gdzie również znajdziemy znakomite plaże, a przedtem pooglądać fotografie tej pięknej wyspy.

Z.W.

nietoperze wiszące jak gruszki
sympatyczny pyszczek największego nietoperza
Ładuję stronę