Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Lodowiec San Rafael

     Kto by pomyślał, że Chile ma aż 49 lodowców, a stanowią one aż 2,7% powierzchni kraju. Oczywiście wszystkie największe lodowce znajdują się na południu kraju, na terenie Patagonii.

     Jednym z najbardziej spektakularnych jest lodowiec San Rafael. Znajduje się na terenie Parku Narodowego Laguna San Rafael. Ma 45 kilometrów długości, spływa do Oceanu Spokojnego, a spływ jest szybki, wynosi ok. 10 metrów dziennie. Cielenie się lodowca jest niecodziennym widokiem. Dla takich właśnie widoków miejsce to odwiedza wielu turystów. Organizuje się dla nich rejsy, na których można poczuć się prawdziwymi polarnikami. Statki i łodzie z turystami pływają po polu lodowym, a odczucia związane z niecodziennymi i pięknymi widokami spotęgowane są z emocjami podczas spływu olbrzymich mas lodowych do wody.

     Trzeba się jednak pospieszyć, aby zdążyć przed 2030 rokiem, w którym klimatolodzy przepowiadają wytopienie się tego lodowca do końca. Na razie jednak możemy się nim cieszyć, a my zamieszczamy zdjęcia z rejsów turystycznych. Tam, w Chile trwa lato, może więc warto odwiedzić ten piękny kraj?

Z.W.

    

 

Ładuję stronę