Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

La Baule-Escoublac

     La Baule-Escoublac to miasto turystyczne i kąpielisko nad Zatoką Biskajską we Francji. Liczy sobie 15.500 stałych mieszkańców. Doskonałe położenie, bezpośrednio przy 12-kilometrowej plaży atlantyckiej sprawia, że odwiedza go wielu turystów i wczasowiczów. Może dodatkowo przyjezdnych przyciąga nazwa wybrzeża - Côte d'Amour, czyli Wybrzeże Miłości?

     W pobliżu miasta, 17 czerwca 1940 roku nastąpiła olbrzymia katastrofa angielskiego statku HMT Lancastria, który zaatakowany przez niemiecki samolot Junkers Ju-88 zatonął w ciągu 20 minut. Na pokładzie mogło znajdować się od 6 do 9 tysięcy żołnierzy alianckich, a uratowanych z katastrofy zostało jedynie 2477 osób.

     W pięciogwiazdkowym, renomowanym hotelu "Hôtel Barrière L'Hermitage", położonym tuż przy plaży, od 7 czerwca 2016 roku przebywa reprezentacja Polski w piłce nożnej, która uczestniczy w Mistrzostwach Europy. Jak długo będzie tam mieszkać? Życzymy, aby gościli tam, aż do 10 lipca, kiedy odbędzie się finał. Trzymamy za Was kciuki! Powodzenia!

Z.W.

"Hôtel Barrière L'Hermitage"
"Hôtel Barrière L'Hermitage"
"Hôtel Barrière L'Hermitage"
Ładuję stronę