Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Kot i mysz

     Kot i mysz natura tak stworzyła, że jedno z tych zwierzątek jest zjadane przez drugie. Koty są drapieżnikami, które aby się normalnie rozwijać, muszą jeść mięso. Tak się właśnie złożyło, że koty łowią myszy. Dlaczego akurat myszy? Dlatego, że generalnie koty to zwierzęta domowe. Polują więc na te, które "mają pod ręką". Takimi właśnie zwierzątkami są myszy domowe lub polne, które chowają się przed chłodami do zabudowań.

     Kot, który ma 3, 4 kilogramy w normalnych warunkach zjada 10 - 12 myszy dziennie. Inaczej, kiedy karmiony jest karmą z puszki, nie musi polować, tylko najedzony mruczeć z zadowolenia i spać na ciepłych poduchach. Takiemu kotu nie przeszkadza wtedy nawet fakt, że rozbawione myszy harcują, chodzą mu po głowie i nawet targają za wąsy. Wie, że tam w miseczce czeka na niego następna porcja karmy ze smakowitego mięska z niebiańską galaretką.

     Poniżej zamieszczamy ciekawe zdjęcia kotów, które akurat polują na myszy, kotów, które je konsumują, ale również takich, którym jest wszystko jedno, ponieważ są najedzone i nawet instynkt kociego polowania nie przeważa nad kocim lenistwem.

Z.W.

kot i szczur
ta "mysz" niestety, nie nadaje się do jedzenia
Ładuję stronę