Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Kobiece miejscowości?

     Świat nie byłby światem, gdyby nie było kobiet. Nie byłoby z kim się pokłócić, pójść na zakupy, ani do kogo przytulić. Kto ma większą fantazję jak nie kobiety? One doskonale wiedzą jak ustawić meble, jakie kolory mają mieć ściany w sypialni i jakie mamy nosić krawaty. Umieją wydawać pieniądze. Mężczyźni oczywiście wydawaliby je na bzdury.

     Kochamy więc kobiety i wielbimy je. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale przecież tak jest. Na mapie Polski znajduje się wiele miejscowości, których nazwa wywodzi się od kobiet. Oto niektóre z nich:

     Baba, Babalice, Babańce, Babcówka, Babczów, Babczyzna, Babi Brzuch, Babi Dół, Babi Dwór, Babi Koniec, Babi Las, Babia, Babia Gać, Babia Góra, Babia Ława, Babia Rzeka, Babiak, Babiaki, Babianka, Babiarze, Babiarzówka, Babica, Babice, Babicha, Babichy, Babiczki, Babidół, Babie, Babie Błota, Babie Doły, Babiec, Babiec Piaseczny, Babiec Rżały, Babienica, Babieniec, Babięta, Babięty, Babięty Małe, Babięty Wielkie, Babigoszcz, Babigóra, Babiki, Babin, Babina, Babinek, Babiniec, Babino, Babiny, Babińskie, Babiocha, Babiwoda, Babka, Babki, Babkowice, Babkowizna, Baboniówka, Baborowo, Baborów, Baborówko, Baboszewo, Babrosty, Babsk, Babska, Babski Dworek, Babskie Budy, Babuda, Babudy, Baby, Nowe Baby, Stare Babice.

     Może i wy mieszkacie w miejscowościach, których nazwy kojarzą się z płcią piękną, a których nie ma na powyższej liście? Śmiało więc, uzupełnijmy ją.

     Mnie natomiast najbardziej podoba się nazwa miejscowości położonej w pobliżu Szubina. Pobudza wyobraźnię, bo nazywa się Grzeczna Panna.

Z.W.

torpedownia w Babich Dołach   fot: Katarzyna Foigt
zamek Lipowiec w Babicach
Czarci Młyn - Babięta
Babiec Piaseczny
Babigoszcz
Grzeczna Panna
Ładuję stronę