Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Kąpiel błotna

     Wulkany błotne nie są wulkanami lawowymi. Bardzo często są to niewielkie wzniesienia w kształcie stożka, w ogóle nie przypominające tradycyjnych wulkanów. Wypełnione są mieszaniną błotnistej wody, iłu i piasku.

     Nie inaczej przedstawia się wulkan błotny del Totumo, położony w Ameryce Południowej, ok. 50 kilometrów na północ od Cartageny w Kolumbii. Jest to niczym nie wyróżniający się ziemny stożek, na który prowadzą schodki. Wewnątrz niego znajduje się ciepłe błotko, które prawdopodobnie działa odmładzająco na skórę. Kąpieli doświadczają liczni turyści, ponieważ oprócz właściwości kosmetyczno-leczniczych taka błotna kąpiel daje zwykłą radochę.

     Przed wejściem na wulkanik trzeba się oczywiście przebrać. Najlepiej założyć stary strój kąpielowy, który już i tak chcemy wyrzucić. Błoto i tak oblepi nas zupełnie i wejdzie w każdy zakamarek, a stroju nie będzie widać. Możemy wziąć ze sobą aparaty fotograficzne, czy kamery, ale przecież nie do błota. Aparaty oddajemy na przechowanie stojącym na górze młodym chłopcom, którzy trzymają aparaty i robią zdjęcia. Obwieszeni są nimi jak choinki, ale nie robią oczywiście tego za darmo. Zarabiają też na usługach panie, które robią masaże bezpośrednio w błocie i panie, które pomagają umyć się po kąpieli błotnej w miejscowej lagunie.

   Często trzeba postać sobie w kolejce do zejścia do krateru, ale widoki taplających się w błotku osób są niezapomniane. Sama kąpiel też jest niezwykle przyjemna. Nie wiem, jaka byłaby kąpiel w płynnej czekoladzie, ale ta błotna ją trochę przypomina ze względu na swoją konsystencję.

     Poniżej przedstawiamy jak taka błotna kąpiel wygląda i jak są wszyscy zadowoleni.

Z.W.

El Totumo z zewnątrz
El Totumo z zewnątrz
El Totumo z zewnątrz
Ładuję stronę