Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Jebel Hafeet

     Góra jest rzeczywiście imponująca. Nie jest może najwyższa, liczy sobie 1.249 m n.p.m. i jest położona na środku pustyni, na granicy z Omanem. Imponująca jest dlatego, że dzięki człowiekowi została przekształcona z niedostępnej, rozgrzanej jak piec i suchej góry w przyjazną dla ludzi, niemal oazę wypoczynku. Na szczycie stoi znakomity hotel Mercure Grand Jebel Hafeet z własnym aquaparkiem. Prowadzi do niego piękna droga wykuta w rozgrzanych skałach. Ma 12 kilometrów długości i sporo zakrętów. Ktoś tam kiedyś wyliczył, że ma 60 zawijasów w tę i w tamtą stronę.

     Kto bogatemu zabroni? Aha, zapomniałem jeszcze powiedzieć, że góra jest nawadniana i po wielu latach udało się uzyskać rosnącą tam trawę, która chociaż troszeczkę przypomina alpejskie doliny. Góra jest domem dla licznych zwierząt, chociażby takich jak arabotar blady, ssaka z rodziny wołowatych, oraz nietoperzy, lisów i węży.

     Góra robi wrażenie szczególnie w nocy, kiedy oświetlona droga stanowi niezwykłe tło w podziwianiu wspaniałych widoków. Kiedy będziecie w ZEA wpadnijcie i zobaczcie. Jest tam piękniej niż na zdjęciach.

Z.W.

 

hotel Mercure Grand Jebel Hafeet
hotel Mercure Grand Jebel Hafeet
arabotar blady
Ładuję stronę