Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Ithaa Undersea Restaurant, podwodna restauracja pod wodą nad Malediwach

Rzadko piszemy o restauracjach, no, chyba że są niezwykłe. Taką właśnie niezwykłą restauracją jest Ithaa Undersea. Położona jest daleeeeeeko od nas, bo na Malediwach. Czymże zasłużyła sobie, żeby zamieszczać o niej artykulik w Uroplandii w dalekiej Polsce?

Restauracja mieści się pod wodą. Pod wodą w oceanie. Konsumenci spożywają posiłki w niewielkim co prawda pomieszczeniu, ale za to w jakiej scenerii!  Dach i ściany są zbudowane ze szkła. Ze środka można obserwować życie w oceanie na głębokości 6 metrów. Wody są przezroczyste, a sceneria zmienia się nieustannie, jak w wielkim akwarium. Ryby, które przepływają obok są różnorodne.  Teren odwiedzają olbrzymie różnokolorowe ławice, jak i wielkie płaszczki, a nawet rekiny.

Zdjęcia nie oddają specjalnie tej oryginalnej atmosfery, ale popatrzmy i wyobraźmy sobie jak się tam spożywa posiłki. Tak właściwie posiłki nie są tam najważniejsze. Najważniejsze są widoki. Jeśli chcemy tam pojechać, musimy sobie odpowiednio wcześniej zarezerwować stolik.

Z.W.

Ładuję stronę