Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Ipanema Beach

     Ipanema to jedna z najsłynniejszych plaż świata, a na pewno jedna z najpiękniejszych. Według Travel Channel otrzymała też palmę pierwszeństwa, jako najseksowniejsza plaża świata.

     Oczywiście nie trzeba przypominać, gdzie leży. Dla porządku jednak powiedzmy, że jest jedną z plaż (obok jej słynnej siostry - Copacabany i Leblon) pięknego, brazylijskiego miasta - Rio de Janeiro. Charakterystycznym elementem plaży Ipanema są Morro de Dois Irmãos, czyli Wzgórza Dwóch Braci. Szczególnie piękny widok tworzą przy zachodzącym słońcu.

     Na plaży spotyka się wielu młodych, wysportowanych Cariocas (mieszkańcy Rio), uprawiających różne sporty, a przede wszystkim footvolley, które jest połączeniem siatkówki i piłki nożnej, polegające na odbijaniu piłki każdą częścią ciała, oprócz rąk tak, aby przebić ją za rozciągnietą siatkę na pole przeciwnika. Swoimi skąpymi strojami i piękną sylwetką mogą pochwalić się też piękne, młode Brazylijki i turystki przyjeżdżające z różnych stron świata.

     Jak wygląda Ipanema Beach w różnych porach dnia można zobaczyć na poniższych zdjęciach. A potem szykujcie bagaże i hoooop przez ocean do Brazylii!

Z.W.

Ładuję stronę