Urloplandia

Twoje źródło informacji o najciekawszych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Hajdúszoboszló

     Hajdúszoboszló (czyt. Hajdusoboslo) jest drugim węgierskim miastem (po Budapeszcie), tak chętnie odwiedzanym przez naszych rodaków. Co wszystkich gna w tamtym kierunku? Z czego słynne jest to 23 tysięczne miasto?

     W roku 1925 wskutek odwiertów, odkryto tam wody geotermiczne o temperaturze 70oC. Jeszcze w tym roku zaczęto ich eksploatację. Obecnie w Hajdúszoboszló znajduje się wiele basenów termalnych, a przy tym również hoteli i cała infrastruktura turystyczna. Jest to turystyka całoroczna, chociaż oczywiście jej szczyt przypada na letnie miesiące.

     Wybudowany został też największy w Europie kompleks kąpielowy o nazwie Hungarospa. Oprócz 3 krytych basenów leczniczych i 4 odkrytych, aquaparku, kompleksu basenów sportowych znajduje się tam olbrzymie, rozciągające się na 30 hektarach kąpielisko plażowe. Pomyślane ono zostało jako "śródziemnomorski brzeg morza", a stojące palmy i piaszczysta plaża to podkreślają. Mamy tam do wyboru 13 basenów, również ze sztucznymi falami, bąbelkami, dla dzieci itp.

     Pooglądajmy sobie na razie zdjęcia basenów w Hajdúszoboszló, a potem, nabiorąc chęci odwiedźmy je razem z najbliższymi.

Z.W.

Ładuję stronę