Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Fougères

     Fougères posiada wiele zabytków, które swą historią sięgają średniowiecza. Najważniejszym z nich jest okazały zamek, położony nad miastem na wysokiej, granitowej skale. Już w końcu XI wieku z inicjatywy członków możnego rodu d'Amboise wybudowano w tym miejscu warownię. Została ona zniszczona w XII wieku, w trakcie oblężenia przez wojska angielskie króla Henryka II Plantageneta

     Odbudowa warowni wykorzystana została do jej rozbudowania. Dobudowano większe mury i kilka wież obserwacyjnych, a wszystko otoczono fosą. W XV wieku powstał właściwy zamek, wybudowany w stylu renesansowym. Razem z pobliską warownią w Vitré stał na straży granic ówczesnej Bretanii. Kiedy w roku 1532 Bretania została przyłączona do Francji zamek stracił swoje znaczenie.

     Teraz jest on jedną z największych i najlepiej zachowanych zamków w Bretanii. Do dzisiejszych czasów zachowały się grube trzymetrowe mury i trzynaście masywnych wież. Niedaleko znajduje się inny ciekawy zabytek, kościół p.w. św. Sulpicjusza, wybudowany w stylu gotyku płomienistego.

     Samo miasto, obecnie liczące 22.000 mieszkańców, w średniowieczu znane było z handlu solą, która była wówczas wysoko opodatkowana.

     Zapraszamy do odwiedzenia Fougères. Dzisiaj, 4 lipca 2016 roku zrobią to kolarze uczestniczący w trzecim etapie wyścigu Tour de France. Niestety, przejadą w wielkim pędzie i nie będą mieli czasu na zwiedzanie.

Z.W.

fot. BritPlom
fot. glaurent
fot. Jean-Pierre Pourcines
fot. Helen Boorman, ciekawy mural
Ładuję stronę