Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Embera

     Embera żyją w Panamie, gdzie jest ich  ok. 33.000 osób i w Kolumbii, 50.000, którzy się z nimi identyfikują. Mają swój język, ale można się z nimi porozumieć również w języku hiszpańskim. Uprawiają banany, maniok, trzcinę cukrową i kukurydzę. Prowadzą gospodarkę wypaleniskową, która polega na wypalaniu nowych połaci puszczańskich i przeznaczaniu ich pod gospodarkę rolniczą.

     Żyją w wioskach nad rzekami, dlatego ryby stanowią istotny składnik ich diety. Rzeki odgrywają kluczową rolę w codziennym życiu Embera. Służą im do wędkowania, kąpieli, transportu, prania i innych czynności domowych związanych z mieszkaniem nad wodą. Powoli asymilują się do życia w społeczności. Przeprowadzają się do miast, gdzie szukają różnych prac, kształcą się, a nawet niektórzy z nich zostają politykami, którzy pracują na rzecz swojego plemienia. Kultywują jednak swoje tradycje i identyfikują się ze swoją społecznością.

     Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć Indian Embera: pięknych kobiet, wojowniczych mężczyzn i ciekawskich, rozkosznych dzieci.

Z.W.

Ładuję stronę