Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

El Peñón de Guatapé

     Jest w Kolumbii takie miejsce, z którego panorama rozciąga się do 500 km widoczności. Jest to olbrzymia skała, a właściwie wielki kamień El Peñón de Guatapé. Ma 200 metrów wysokości, 385 metrów długości, a wagę szacuje się na 10 milionów ton. Leży pomiędzy dwoma miastami: Guatapé i El Penol, pomiędzy którymi trwa spór o to, do którego z nich przynależy. Mieszkańcy Guatapé postanowili oznaczyć skałę olbrzymim, białym napisem z nazwą swego miasta i już nawet zaczęli malować. Namalowali pierwszą literę "G", zaczęli pisać "U", ale nie dokończyli, ponieważ interwerniowali w tej sprawie mieszkańcy El Penol. Teraz widoczny na skale jest z daleka biały napis "GI".

     Skała wygląda jakby była spięta olbrzymim zamkiem błyskawicznym. Są to schody dla turystów, którymi trzeba się dostać na szczyt. Chociaż jest to dużym wysiłkiem, jednak trud ten wynagradza piękny widok z wierzchołka kamienia.

     Galeria fotografii ze zdjęciami El Peñón de Guatapé pozwoli nam na poznanie piękna tego ciekawego miejsca na drugiej półkuli.

Z.W.

widok z góry skały Guatapé
Ładuję stronę