Urloplandia

Twoje źródło informacji o ciekawych atrakcjach i wygodnych noclegach w Polsce.

Dziury w ziemi

      Lubimy jasne sytuacje i takie, które możemy sobie wyjaśnić. Ale co z takimi zjawiskami, które powstają bez "pomocy" człowieka i do tego ich skutki są niezwykłe i niewytłumaczalne?

     W roku 2010 w Gwatemali w czasie huraganu Agatha nastąpiło zapadnięcie się ziemi. Nie byłoby nic w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że powstała dziura w ziemi jest regularna, ma kształt okręgu, jakby została wykopana sztucznie za pomocą olbrzymiego wiertła. W ogóle nie przypomina zapadliska, tylko olbrzymią studnię. Jej średnica to 30 metrów, a głębokość wynosi 70 metrów. Powstała na skrzyżowaniu ulic w miejscu, gdzie stał trzykondygnacyjny budynek.

     Świadkowie twierdzą, że przed powstaniem tego otworu odczuli jakby podziemną eksplozję, po której lekko podniosła się ziemia, a potem dopiero zapadła. Trzeba też postawić sobie pytanie, gdzie podziała się ziemia z tego olbrzymiego otworu?  

     Kilka lat w tym samym mieście powstało podobne zjawisko. Również zapadła się ziemia i powstała olbrzymia studnia. Tłumaczono to wadliwie wykonaną instalacją kanalizacyjną. No cóż, każde zjawisko trzeba jakoś mniej lub więcej racjonalnie wytłumaczyć.

     Na świecie takich zjawisk jest więcej. Ostatnio nastąpiły na Syberii, gdzie powstały dwa podobne otwory

     Jeszcze nieraz natura nas zadziwi różnymi zjawiskami nieznanymi nauce i wydawało by się niewytłumaczalnymi.

Z.W. 

dziura w ziemi na Syberii
dziura w ziemi na Syberii
Ładuję stronę