Urloplandia

Noclegi, atrakcje turystyczne i gastronomia w Polsce - urloplandia.pl

Dotonbori

     Dotonbori jest najbardziej rozpoznawanym miejscem w Osace, prawie trzymilionowym japońskim mieście. Jest to ulica, nad kanałem o takiej samej nazwie, w dzielnicy, w której kiedyś znajowało się sześć teatrów Kabuki, pięć teatrów Bunraku i teatr lalek mechanicznych Takeda Karakuri.

     Kiedy z biegiem lat spadło zainteresowanie tradycyjnymi formami rozrywki, część z tych teatrów zamknięto, a ostatnie pięć zostało zbombardowanych i zniszczonych w czasie II wojny światowej. Na ich miejsce powstały liczne kluby nocne, rozrywkowe i znakomite restauracje, oferujące szeroką gamę tradycyjnych i nowoczesnych potraw japońskich, jak i kuchni międzynarodowej.

     Cała Dotonbori cechuje się ekscentryczną atmosferą i wielkimi, podświetlanymi, kolorowymi szyldami. Najbardziej charakterystycznym bilboardem, postrzeganym jako ikonę Osaki, jest reklama firmy cukierniczej Glico, przedstawiająca biegacza, podczas przekraczania linii mety.

     Będąc w Osace nie sposób nie odwiedzić tego miejsca, najlepiej wieczorową, lub nocną porą, kiedy w pełni możemy docenić walory tej najbardziej znanej, japońskiej ulicy.

Z.W.

Ładuję stronę